Metoda Ludmily Mojžíšové

Speciální manuální technika, která vede k následnému odstranění chybných strukturálních a funkčních změn na pohybovém systému.

Metoda kombinuje reflexně terapeutické metody (myofasciální techniky a měkké techniky, akupresura, masáž reflexních zón, manipulace a mobilizace, korekce chybného postavení hlavy, trupu a končetin).

Ludmila Mojžíšová byla terapeutka, zabývající se bolestmi páteře a léčbou neplodnosti. Svou léčbu zprvu aplikovala na sportovce v rámci svého působení na Fakultě tělesné výchovy a sportu. Později vyvinula vlastní metodu spočívající ve specifických cvicích, mobilizaci žeber a také uvolňování kostrče přes konečník. Léčila také mnoho žen s bolestmi zad, hlavy a s nepravidelným bolestivým menstruačním cyklem. Řadě pacientek, léčených zprvu pro pohybové potíže, se podařilo otěhotnět, ačkoliv předtím byly dlouze a bezvýsledně léčeny pro neplodnost. Zjištěním, že její terapie napomáhá léčit funkční sterilitu začala spolupracovat s gynekologem prof. Evženem Čechem.

Průběh terapie a cvičení podle Mojžíšové

Prostředky, které při terapii nejčastěji využíváme jsou aktivní cvičení dle Mojžíšové, uvolnění bolestivých spoušťových bodů (pánevního dna), elektroléčebné metody (termoterapie) a mobilizace s pasivními pohyby.

Při první návštěvě v Kinisi si klienta pečlivě vyšetříme ve stoji, vleže na zádech a na břichu. Zhodnotíme postavení prvních sedmi žeber, bederní páteř i SI klouby a stav pánevního dna. Klienta naučíme základní sestavu cviků na doma, kterou cvičí dvakrát denně

Při druhé terapii ošetříme pánevní dno, SI klouby, bederní páteř a blokády žeber. Průběh dalších terapií se odvíjí od rychlosti ústupu obtíží a spolupráci klienta.

Mobilizace žeber dle Mojžíšové Praha

Indikace metody Ludmily Mojžíšové

Ortopedické indikace

  Skolióza

  Bolesti zad

  Pelvalgie (bolesti v pánevní oblasti)

  Coccygodynie (bolesti kostrče)

Gynekologické indikace

  Neschopnost otěhotnět (funkční sterilita)

  Neschopnost donosit plod (infertilita)

  Bolestivá menstruace (dysmenorea)

  Dyskomfort při sexu (dyspareunie)

Urologické indikace retence moče

  Inkontinence moče

  Interní indikace

  Obstipace

Kontraindikace léčby

  Akutní febrilní stavy

  Klienti po operaci srdce (od 6. týdnů po operaci)

  Habituální luxace ramenního kloubu (při mobilizaci žeber)

  Aktivní vnitřní hemeroidy (při ošetření pánevního dna)

0 awesome comments!