Dýchání nebo také pohyb života

Dýchání nebo také pohyb života

Dýchání patří mezi základní funkce organismu, které potřebujeme abychom přežili. Tento děj je však mnohem komplexnější i komplikovanější. Dýcháním ovlivňujeme posturu, postavení jednotlivých segmentů páteře, úroveň excitability (nabuzení) nervového systému, svalovou i nervovou relaxaci, ovlivnění psychiky, reflux apod.

Číst více..
Cvičení po porodu

Chcete cvičit po šestinedělí po vaginálním porodu, ale nevíte jak začít? Zde je pár tipů.

S cvičením po vaginálním porodu můžete začít kdykoliv, ale je potřeba navyšovat zátěž postupně. Už v šestinedělí lze tělo aktivovat lehkým cvičením. Po šestinedělí, pokud je vše v pořádku a nemáte komplikace, můžete pokračovat v dechovém cvičení, aktivaci svalů pánevního dna a trupového svalstva, cvičit s vlastní váhou a postupně začít aerobní cvičení.

Číst více..
Trauma a jeho vliv na bolest pohybového aparátu

Trauma a jeho vliv na bolest pohybového aparátu

Trauma zažívá každý z nás, naši přátelé, rodina, kolegové i sousedé. Týká se nejen lidí, které ho sami prožívají, ale i lidí, kteří mu přihlížejí. Jako fyzioterapeuti se setkáváme s různými typy obtíží pohybového aparátu. Jak je možné, že existuje kolerace mezi traumatem a bolestí pohybového aparátu? Přečtěte si v článku.

Číst více..
Vdovský hrb

Co je vdovský hrb a jak mu předcházet?

Vdovský hrb neboli "hrbolek" v úrovni dolní krční páteře je způsoben nahromaděním tuku v oblasti 7. krčního obratle. Vdovský hrb je způsobován nevhodným držením těla a to proč se tvoří, jak s ním pracovat a jak mu předcházet je popsáno níže v článku.

Číst více..