Mobilizační techniky

Chcete cvičit po šestinedělí po vaginálním porodu, ale nevíte jak začít? Zde je pár tipů.

S cvičením po vaginálním porodu můžete začít kdykoliv, ale je potřeba navyšovat zátěž postupně. Už v šestinedělí lze tělo aktivovat lehkým cvičením. Po šestinedělí, pokud je vše v pořádku a nemáte komplikace, můžete pokračovat v dechovém cvičení, aktivaci svalů pánevního dna a trupového svalstva, cvičit s vlastní váhou a postupně začít aerobní cvičení.

Číst více..
Co je vdovský hrb a jak mu předcházet?

Vdovský hrb, neboli "hrbolek" v úrovni dolní krční páteře, je způsoben nahromaděním tuku v oblasti 7. krčního obratle. Vdovský hrb je způsobován nevhodným držením těla, a to, proč se tvoří, jak s ním pracovat a jak mu předcházet, je popsáno níže v článku.

Číst více..
Píchá vás pod lopatkou nebo na hrudníku?

Někdy za život potrápily blokády žeber nejednoho z nás. Asi nejčastějšími projevy blokády žeber jsou bolesti na hrudníku, diskomfort při dýchání či nepříjemné pocity kolem lopatky. Věděli jste ale, že blokáda žeber může mít souvislost i s funkční sterilitou, bolestmi bederní páteře či nepříjemnou projekcí do dolních končetin?

Číst více..
Problematika čelistního kloubu

Problematika čelistního kloubu je často přehlíženým tématem, a to jak laickou, tak odbornou veřejností. Jedná se při tom o problém projevující se symptomy, které zdaleka tak neznámé nejsou. Nikoho nepřekvapí, že bolesti a přeskakování v čelisti s ní i souvisí. Zato bolesti hlavy, krční a hrudní páteře, pískání v uších, problémy s polykáním, nebo špatné držení těla bychom k čelisti pravděpodobně nepřiřadili.

Číst více..