Obor fyzioterapie začala studovat v roce 2013 na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy pod vedením prof. Pavla Koláře, kde absolvovala bakalářský a navazující magisterský program. Při svém pětiletém studiu absolvovala mnoho klinických praxí ve FN Motol, díky tomu se setkala s širokou škálou pacientů a učila se od skvělého týmu fyzioterapeutů. Mezi nejvýznamnější zkušenosti patřila stáž na III. chirurgické klinice v programu transplantace plic, která určila směr jejího současného zaměření na respirační fyzioterapii.

Velkou část její klientely tvoří sportovci, zejména z oblasti lyžování, hokeje a cyklistiky. Od roku 2017 spolupracuje s českými enduro cyklisty a účastní se celosvětových závodů Enduro World Series. Vedle běžných sportovních zranění a bolestí pohybového aparátu se zaměřuje na dechovou limitaci sportovního výkonu a korekci pohybových stereotypů.

Ve své praxi využívá respirační fyzioterapii, trénink dýchacích svalů s trenažery, prvky vývojové kineziologie, dynamickou neuromuskulární stabilizaci, měkké a mobilizační techniky a kineziotaping.

0 awesome comments!