Měření schopnosti aktivace břišních svalů

Článek vypracoval/a: Mgr. Alžběta Černá

Ohmbelt je speciální opasek s tlakovým senzorem, který umožňuje sledovat aktivitu trupového stabilizačního systému na monitoru počítače.

Aktivita trupového stabilizačního systému

Hrudník, páteř a pánev tvoří společný základ pro všechny pohybové činnosti končetin.

Spolu se svaly zad, hrudníku, břišní stěny, krku, pánevního dna a bránice tvoří funkční jednotku, která umožňuje vytvořit nitrobřišní tlak a regulovat tak zpevnění (stabilizaci) trupu. Díky pístové funkci bránice a pánevního dna se nitrobřišní tlak reguluje, trup se tak stává kvalitním rámem pro pohyb horních a dolních končetin. Chceme-li se odrazit, zvednout činku, veslovat, běžet, vždy musí dojít k ukotvení trupu.

Porucha této funkce je častou příčinou sportovních zranění z přetížení, a to včetně končetin.

Měření aktivace břišních svalů

Opasek Ohmbelt

Na naší klinice velmi často řešíme oslabení této stabilizační funkce trupu z různých důvodů - vadné držení těla, bolesti zad, orgánové poruchy, poporodní diastázy, neadekvátní sportovní zatížení.

Nově jsme začali k diagnostice i terapii využívat opasek s tlakovým senzorem Ohmbelt.

Díky propojení s počítačovým programem dokážeme online monitorovat aktivitu trupových svalů a schopnost správného zapojení do pohybových a dechových stereotypů. Aktivitu vidí i pacient, který pomocí biofeedback kontroly sleduje, jak se mu aktivace trupu spolu s dýcháním daří.

Indikace

  Bolesti zad

  Vadné držení těla

  Stavy po porodu

  Stavy po operacích v břišní dutině

  Respirační onemocnění

  Sportovci – prevence i terapie zranění

 

Využití opasku na měření schopnosti aktivace břišních svalů v rámci terapie s námi můžete konzultovat telefonicky nebo emailem, objednat se lze také telefonicky nebo emailem, dále prostřednictvím elektronického formuláře nebo online přes .

 

 

0 awesome comments!