Těhotenská masáž

Článek vypracoval/a: Mgr. Lenka Vojtovič

V Kinisi se nově můžete objednat na zdravotní těhotenskou masáž k naší masérce Mgr. Tereze Bartuškové, DiS. Masáž těhotných je velice příjemná technika, využívající spíše vytírací a roztírací hmaty působící uvolňujícím a relaxačním dojmem.

Hmaty jsou jemné, nepůsobí tlakem a příliš hluboko.

Masáž ulevuje od bolesti zad, kloubů a svalů vlivem změny těžiště těla. Jemné hmaty pomáhají ulevovat od oteklých dolních končetin, bojovat proti únavě, uvolňovat fyzický i psychický stres, který je v tomto období obzvlášť škodlivý. Pomocí uvolňujících hmatům se zlepšuje držení těla a blahodárně působí na pokožku.

Těhotenská masáž se aplikuje v druhém a třetím trimestru (4. -8. měsíc) a zahrnuje práci na dolních končetinách, zádech a šíji. Od klasické masáže se liší volbou hmatů a polohou klienta – nastávající maminky, kdy se kombinuje sed, leh na zádech a na boku s vypodložením hlavy, bříška a dolních končetin.

Těhotenská masáž

  Fyziologické těhotenství

 Bolesti zad, kloubů a svalů

  Otok dolních končetin

  Zlepšení spánkového režimu

  Zlepšení držení těla

  Podpora krevního oběhu u matky i dítěte

  Křeče

Kontraindikace

  První trimestr

  Rizikové těhotenství

  Opakované potraty

  Akutní onemocnění a poranění

  Nevolnost

  Průjem

  Zvracení

  Horečnaté stavy

  Zánětlivé procesy

  Onkologické onemocnění

  Křečové žíly, atp.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně těhotenské masáže nás můžete kontaktovat telefonicky, emailem nebo prostřednictvím elektronického formuláře. Objednat se můžete také online přes .

Těšíme se na Vaši návštěvu.

0 awesome comments!