Cvičení po porodu

Chcete cvičit po šestinedělí po vaginálním porodu, ale nevíte jak začít? Zde je pár tipů.

S cvičením po vaginálním porodu můžete začít kdykoliv, ale je potřeba navyšovat zátěž postupně. Už v šestinedělí lze tělo aktivovat lehkým cvičením. Po šestinedělí, pokud je vše v pořádku a nemáte komplikace, můžete pokračovat v dechovém cvičení, aktivaci svalů pánevního dna a trupového svalstva, cvičit s vlastní váhou a postupně začít aerobní cvičení.

Číst více..
Trauma a jeho vliv na bolest pohybového aparátu

Trauma a jeho vliv na bolest pohybového aparátu

Trauma zažívá každý z nás, naši přátelé, rodina, kolegové i sousedé. Týká se nejen lidí, které ho sami prožívají, ale i lidí, kteří mu přihlížejí. Jako fyzioterapeuti se setkáváme s různými typy obtíží pohybového aparátu. Jak je možné, že existuje kolerace mezi traumatem a bolestí pohybového aparátu? Přečtěte si v článku.

Číst více..
Vdovský hrb

Co je vdovský hrb a jak mu předcházet?

Vdovský hrb neboli "hrbolek" v úrovni dolní krční páteře je způsoben nahromaděním tuku v oblasti 7. krčního obratle. Vdovský hrb je způsobován nevhodným držením těla a to proč se tvoří, jak s ním pracovat a jak mu předcházet je popsáno níže v článku.

Číst více..
Píchá vás pod lopatkou nebo na hrudníku?

Trápí vás závratě? Může se jednat o Benigní paroxysmální polohové vertigo

Až 100 lidí na 100 000 obyvatel ročně trpí polohovou závratí, přesto jde o diagnózu méně známou jak mezi laiky, tak i odborníky. Pacienti absolvují mnohá vyšetření, CT mozku, často i celý rehabilitační proces a jejich potíže jsou mylně přisuzovány krční páteři. V článku si vysvětlíme, co je benigní paroxysmální polohové vertigo (BPPV), co ho způsobuje, jak se diagnostikuje a léčí.

Číst více..